Lees voor

Setareh Ancery-Foumani

Aspirant Bestuurslid

Ik ben Setareh, samen met mijn man Alain en dochter Ava van 7 woon ik in Den Haag. Toen ik in de laatste fase van mijn studie Rechten zat kwam astma in mijn leven. Ik woonde in hartje Amsterdam, werkte op een leuk advocatenkantoor, had een druk sociaal leven en reisde heel graag. Dit alles veranderde plotseling met een longontsteking. Ik bleef ziek en ging snel achteruit. Na twee jaar was de diagnose duidelijk: late-onset ernstig astma. De impact op mijn leven was zo groot dat ik niet meer kon werken en werd afgekeurd. De grilligheid van ernstig astma is voor veel mensen onbekend. Ik ben mijn verhaal gaan delen om meer bewustwording te creëren.

Dat ik moeder heb mogen worden, was mijn grootste droom. Niet alle dagen gaan even goed, maar ik probeer van elke dag de kleine momenten te plukken. Eens per week sta ik in de pauze op het schoolplein. En als ik op de fiets naar het strand liedjes moet meezingen dan zijn dat toch wel de échte geluksmomentjes

Ik kom op adem op het strand aan zee. Ook kan ik enorm opladen met een koffietje in de tuin. Met mijn gezin naar droge warmte of in de bergen zijn geeft me lucht.

Aandachtsgebied

Secretaris en juridische zaken, vanuit een juridische achtergrond het bestuur ondersteunen.

Waarom Aspirant Bestuurslid bij astmaVereniging Nederland en Davos?

Als bestuurslid kan ik iets betekenen voor mensen met (ernstig) astma. In de rol van secretaris neem ik natuurlijk mijn juridische achtergrond mee aan tafel. Ik zou mezelf niet omschrijven als een keiharde jurist. Mijn kracht zit meer in het verbinden. Ik zie het als een toegevoegde waarde om een verbinder te mogen zijn voor VND zowel intern als extern. Waar mensen om tafel komen kun je verbinden en krachten bundelen. Waar je krachten kan bundelen, kun je samen meer bereiken. Juist dat stukje meer bereiken voor de mensen met ernstig astma is heel hard nodig.

Wat maakt het werk als bestuurslid de moeite waard?

Niet alleen een stem zijn voor de mensen met (ernstig) astma, maar iets positiefs bijdragen voor deze groep mensen. Dit voelt voor mij heel waardevol omdat ik weet hoe groot de impact van deze longziekte op je leven kan zijn.

De astmazorg in de toekomst

– Meer begrip en bekendheid voor de ziekte en alle beperkingen die het met zich meebrengt.
– De diagnose sneller stellen en daarbij meer ‘maatwerk-zorg’ voor zoveel mogelijk mensen met astma. Dit kan zoveel betekenen voor iemands kwaliteit van leven.
– Meer oog voor het gehele plaatje; het totaalplaatje is immers zoveel meer dan alleen wat er speelt in de longen.

Jasmijn van Campen

Voorzitter

Jasmijn van Campen is longarts en als Voorzitter met aandachtsgebied medisch inhoudelijke zaken 

Lees meer

Esther van der Roest

Bestuurslid

Esther van der Roest is als bestuurslid verantwoordelijk voor het Vrijwilligersbeleid binnen onze vereniging. Zij zal de vrijwilligers ondersteunen waar nodig en de link zijn tussen de werkgroepen en het bestuur. Zorgdragen voor een veilige structuur waarbinnen vrijwilligers zich gehoord en gezien voelen.

Lees meer

Saar van Nederveen

Bestuurslid

Saar van Nederveen is longarts en heeft als lid van ons bestuur het aandachtsgebied Ernstig astma bij volwassenen. Op die manier kan ze haar kennis en ervaring als arts op een andere manier inzetten om een bijdrage te leveren aan de zorg voor mensen met astma.

Lees meer

Ontvang de nieuwsbrief

Iedere maand staat onze nieuwsbrief vol met het laatste nieuws, ervaringsverhalen en verdiepende artikelen over astma. Ontvang jij hem nog niet? Meld je dan hieronder gratis aan.

Steun astmaVereniging Nederland en Davos

Met jouw bijdrage steun je alle 575.000 Nederlanders met (ernstig) astma. VND zet zich in voor ondersteuning van mensen met (ernstig) astma, zodat mensen met astma beter kunnen omgaan met hun aandoening en een betere kwaliteit van leven krijgen.

Doneer